Menu Close

Proktologijos centras

Išskirtinės kompetencijos DANYS CLINIC proktologų komanda konsultuoja, diagnozuoja ir sėkmingai įvairiais metodais gydo išangės, analinio kanalo ir tiesios žarnos ligas.

Paslaugas teikiantys gydytojai:

Dr. Donatas Danys

Vaidas Čereška

Evelina Šlapelytė

Proktologas – yra gydytojas chirurgas, kuris konsultuoja, diagnozuoja ir gydo tiesiosios žarnos ir išangės kanalo ligas.

DANYS CLINIC klinikoje Šiauliuose dirba patyrę ir profesionalūs gydytojai proktologai, kurie atlieka įvairias procedūras ir taiko skirtingus inovatyvius gydymo metodus.

Dažniausios proktologinės ligos:

 • Hemorojus
 • Išangės įplėšos
 • Lėtinis ir ūminis paraproktitas (išangės fistulės)
 • Išangės, tiesiosios ir gaubtinės žarnos polipai
 • Tiesiosios žarnos iškritimas (prolapsas)
 • Išangės, tiesiosios ir storosios žarnų navikai
 • Išangės karpos (kondilomos)
 • Perianalinė trombozė

Proktologo konsultaciją sudaro:

 • Proktologo konsultacija – jos metu aptariami patiriami simptomai, jų trukmė, susipažįstama su anksčiau atliktų tyrimų aprašymais, anksčiau taikytas gydymas ir jo efektyvumas.
 • Tiesiosios žarnos ir išeinamosios angos kanalo tyrimas pirštu – digitalinis ištyrimas. Jo metu įvertinamas išeinamosios angos rauko (sfinkterio) tonusas, jo vientisumas, apčiuopiami negiliai esantys dariniai, svetimkūniai, skausmingi taškai.
 • Anoskopija – tai tiesiosios žarnos ir išangės apžiūra ir įvertinimas naudojant specialų optinį prietaisą su šviesos šaltiniu vadinamą anoskopu. Šis prietaisas yra trumpas. Įvedus anoskopą per išangę apžiūrima tiesioji žarna. Anoskopija leidžia diagnozuoti ir gydyti išangės kanalo ir tiesiosios žarnos įvairias ligas, atlikti įvairias gydomąsias procedūras. Prieš atliekant anoskopiją yra būtinas paciento pasiruošimas procedūrai, būtina prieš vizitą atlikti tiesiosios žarnos išvalymą (žr. kaip pasiruošti apžiūrai).
 • Rektoskopija – specialiu plonu optiniu prietaisu su šviesios šaltiniu ištiriama tiesioji žarna iki 20 cm gylyje, tai plačiau apimantis ištyrimo metodas nei anoskopija. Rektoskopija leidžia gydytojui išsamiai ištirti tiesiąją žarną ir išangę, nustatyti galimas ligas ar būkles, diagnozuoti naujus susirgimus, vertinti anksčiau paskirto gydymo efektyvumą. Prieš atliekant rektoskopiją yra būtinas paciento pasiruošimas procedūrai, būtina prieš vizitą atlikti tiesiosios žarnos išvalymą (žr. kaip pasiruošti apžiūrai).

Užsiregistravus ir prieš atvykstant į konsultaciją tinkamai pasiruošus proktologinei apžiūrai, konsultacijos metu atliekama pilna proktologinė apžiūra (konsultacija, digitalinis ištyrimas, anoskopija/rektoskopija), leidžianti išsamiai ištirti ir diagnozuoti tiesiosios žarnos ir išangės kanalo ligas bei taikyti įvairius gydymo metodus.

Kad vizitas proktologo kabinete būtų komfortabilus ir tikslingas, tinkamai pasiruoškite apžiūrai. Prieš vizitą būtina atlikti tiesiosios žarnos išvalymą:

 • vaistinėje įsigykite dvi MicrolaxÒ  klizmutes (nereceptinės)
 • klizmutes panaudokite iki vizito likus 2-3 val.
 • būtina atlikti dvi klizmutes su 15-20 minučių tarpu
 • jeigu skundžiatės vidurių užkietėjimu, rekomenduojama sunaudoti bent 4 MicrolaxÒ klizmutes (dvi iš vakaro ir dvi likus porai valandų iki procedūros)
 • nevalgykite 3-4 valandas iki vizito

Simptomai, kuriuos pajutus, rekomenduojama užsiregistruoti gydytojo proktologo vizitui:

 • Kraujavimas iš tiesiosios žarnos ramybėje ar tuštinantis.

Šis simptomas būdingas ne tik hemorojui ar išangės įplėšai, tačiau gali būti onkologinių ligų (vėžinių susirgimų) simptomas. Susirūpinti reikėtų jei kraujavimas kartojasi arba yra gausus.

 • Guzeliai analinėje srityje.

Nors šis simptomas dažniausiai yra hemorojaus arba infekcijos požymis, tačiau augantys ir didėjantys vėžys taip pat formuoja mazgus, kurie apsunkina tuštinimąsi. Pajutus mazgelius ar darinius analinėje srityje, rekomenduojama nedelsiant kreiptis į  gydytoją proktologą ir atlikti apžiūrą.

 • Apsunkintas, skausmingas, diskomfortą keliantis tuštinimasis ar išmatų nelaikymas, nepilno išsituštinimo jausmas.

Kenčiant dėl sutrikusio ar skausmingo tuštinimosi, pacientai dažnai vengia valgyti tam tikrus maisto produktus, krenta svoris, kenčia gyvenimo kokybė, sunku sėdėti, keliauti. Šis simptomas gali reikšti hemorojų, analinę fistulę, įplėšą ar onkologinį susirgimą, kurio metu susiformavęs auglys trukdo tuštinimosi procesą. Gydytojo proktologo apžiūra yra būtina.

 • Jei jus vargina anemija (mažakraujystė).

Atlikus bendrą kraujo tyrimą ir jame aptikus sumažėjusį hemoglobino ir eritrocitų (raudonųjų kraujo kūnelių) kiekį būtina pasitikrinti dėl slapto kraujavimo iš žarnyno. Lėtinis kraujavimas sukeliantis mažakraujystę gali būti slaptas ir vykti iš žarnyno. Gydytojo kabinete atlikus slapto kraujo išmatose tyrimą galima nustatyti lėtinio kraujavimo priežastį, kuri dažniausiai būna onkologiniai žarnyno susirgimai ir užkirsti kelią ligos progresavimui. Slapto kraujo išmatose tyrimas rekomenduojamas visiems žmonėms vyresniems nei 50 metų amžiaus.

 • Jūsų giminėje yra žmonių, kuriems buvo diagnozuoti žarnyno polipai arba žarnyno vėžys.

Profilaktinė gydytojo proktologo apžiūra rekomenduojama siekiant ankstyvos diagnostikos pacientams, kurie turi genetinį polinkį žarnyno polipų ir vėžio atsiradimui.

 • Analinėje ar sėdmenų zonose pūliuojančios, šlapiuojančios, paraudusios sritys
 • Nepriklausomi nuo mitybos, nepaaiškinamas svorio kritimas

Klinikoje taikomas modernus kompleksinis hemorojaus gydymas.

Hemorojaus gydymo pasirinkimas priklauso nuo hemorojaus stadijos. Gydymui skiriami skausmą ir diskomfortą, uždegimą mažinantys vaistais. Kai medikamentinio gydymo (vaistų) gydymo galimybės yra išnaudotos arba dėl hemorojaus pažengusios stadijos medikamentinis gydymas yra neefektyvus klinikoje atliekamos modernios ir efektyvios nechirurginės procedūros:

 • Ligavimas guminiais žiedais (Barron procedūra) – neinvazinis gydymo būdas I-III laipsnio simptominiam hemorojui gydyti.
 • Krioterapija – neinvazinis gydymo būdas, I-III laipsnio hemorojiniai mazgai suardomi azotu (šalčiu).
 • Hemorojaus šalinimas lazeriu – minimaliai invazinis I-IV laipsnio hemorojaus gydymas lazeriu. Lyginant su ekscizinėmis operacijomis, gydymas lazeriu pasižymi mažesniu pooperaciniu skausmu ir greitesniu gijimu po operacijos.

Esant indikacijoms taikomas chirurginis (operacinis) hemorojaus gydymas.

DANYS CLINIC patyrę gydytojai proktologai pritaikys ir paskirs tinkamiausią gydymo metodą kiekvienam pacientui individualiai.

Patikima medicinos klinika

Danys Clinic

Šiaulių senamiestyje įsikūrusi jauki ir inovatyvi privati klinika, vadovaujama gydytojo urologo Arnoldo Zabarsko ir išskirtinės kompetencijos pilvo chirurgo Donato Danio.  Mes specializuojamės proktologinių, urologinių, kraujagyslių ligų diagnostikoje ir gydyme, klinikoje konsultuoja dermatologai – trichologai, dietologai. Jūsų patogumui klinikoje teikiamos nuotolinės gydytojų konsultacijos.

Mums svarbi Jūsų sveikata.

absolute element
salvavita-general-clinic-img (1)

Registruokitės ir gaukite specialius pasiūlymus bei akcijas pirmieji 

absolute element