Proktologo apžiūra yra medicininis tyrimas, kurį atlieka proktologas (taip pat vadinamas koloproktologu arba tiesiosios ir storosios žarnos specialistu), siekiant diagnozuoti ir įvertinti tiesiosios žarnos, storosios žarnos ir išangės būklę. Šis tyrimas gali būti atliekamas siekiant nustatyti arba stebėti įvairias ligas, sutrikimus ar būklės, susijusias su šia kūno dalimi.
Registracija
- Adresas: A.Mickevičiaus g. 32, Šiauliai
- Tel. nr.: +370 6655 0077
- El. paštas: donatasdanys@gmail.com
Procedūros eigą paprastai sudaro šie žingsniai:
1. Paciento paruošimas
Prieš atliekant proktologinę apžiūrą, pacientui gali būti rekomenduojama atlikti tam tikrus paruošiamuosius veiksmus, pavyzdžiui, ištuštinti šlapimo pūslę arba tiesiąją žarną. Tai padeda geriau matyti ir įvertinti tiriamąją sritį.
2. Klinikinė apklausa
Proktologas pradės apžiūrą atlikdamas klinikinę apklausą, kurią gali sudaryti klausimynas apie paciento simptomus, anamnezę, ankstesnes ligas ir gydymo istoriją. Tai padeda suformuoti bendrą paciento sveikatos vaizdą ir nustatyti galimas problemas.
3. Piršto tyrimas (digitinė rektalinė egzaminacija)
Tai vienas iš paprasčiausių ir dažniausiai atliekamų proktologo tyrimo metodų. Gydytojas apsivilksta pirštinius ir tepa juos geliu arba lubrikantu. Tada jis atsargiai įkiša pirštą į paciento tiesiąją žarną ir ją tyliuojama. Per šį tyrimą gydytojas gali įvertinti tiesiosios žarnos gleivinės būklę, jautrumą, navikus, polipus ar kitus galimus pakitimus.
4. Anoskopija
Anoskopija yra dar vienas proktologo tyrimo metodas, kuris leidžia gydytojui apžiūrėti išangę ir tiesiąją žarną. Ji atliekama naudojant anoskopą – įrankį, kuris yra plonas, cilindrinis ir su apšvietimo šviesa gale. Anoskopas yra švelniai įkišamas į išangę, leidžiant gydytojui apžiūrėti išangės ir tiesiosios žarnos vidinę sienelę bei pašalinti bet kokius randus, polipus ar navikus.
5. Papildomi tyrimai
Jeigu reikia, gydytojas gali nurodyti papildomus tyrimus, tokius kaip sigmoidoskopiją, kolonoskopiją arba kompiuterinę tomografiją (CT), siekiant giliau įvertinti tiesiosios žarnos būklę arba nustatyti galimas problemas.
6. Paciento informavimas ir rekomendacijos
Po tyrimo gydytojas informuoja pacientą apie gautus rezultatus, diagnozę ir nustatytas problemas. Taip pat gali būti pateikiamos rekomendacijos dėl gydymo, dietos ar kitų svarbių sveikatos priemonių.
7. Tolimesnis gydymas ar stebėjimas
Pagal gautus rezultatus ir nustatytą diagnozę, gydytojas gali skirti tolimesnį gydymą arba rekomenduoti reguliarius stebėjimo vizitus.
Proktologo apžiūra yra svarbi procedūra, kurios metu gydytojas siekia diagnozuoti arba stebėti tiesiosios žarnos ir išangės susijusias problemas. Svarbu suprasti, kad šis tyrimas dažnai yra būtinas siekiant užtikrinti paciento sveikatą ir gerovę.