Zidininė alopecija, dažniau žinoma kaip alopecija areata, yra būklė, kurios metu organizmo imuninė sistema atakuoja plaukų folikulus, kurie atrodo kaip apvalios arba ovalios skersmens plikos dėmės ant galvos odos. Tai gali turėti įvairių pasekmių nuo nedidelio plaukų slinkimo iki visiško plikimo. Šiame straipsnyje aptarsime zidininės alopecijos priežastis, simptomus ir gydymo būdus.

Zidininės Alopecijos Priežastys

Zidininė alopecija yra autoimuninė būklė, kai organizmo imuninė sistema klaidingai atakuoja plaukų folikulus. Tai gali būti susiję su genetika, tačiau tikslios jos priežastys ne visada yra žinomos. Kai kuriais atvejais zidininė alopecija gali būti susijusi su stresu, hormonų disbalansu arba tam tikrais vaistais.

Zidininės Alopecijos Simptomai

Pagrindinis zidininės alopecijos simptomas yra apvalios arba ovalios formos plikos dėmės ant galvos odos. Šios dėmės gali pasirodyti staiga ir greitai didėti, arba palaipsniui didėti laikui bėgant. Kartais židininė alopecija gali paveikti ne tik galvos odą, bet ir kitas kūno vietas, kuriose auga plaukai.

Gydymo Būdai

1. Kortikosteroidų Injekcijos

Kortikosteroidų injekcijos gali būti naudingos mažinant uždegimą ir slopinant imuninės sistemos ataką prieš plaukų folikulus. Šios injekcijos dažniausiai atliekamos tiesiogiai į plikas dėmes ant galvos odos.

2. Topikaliniai Kortikosteroidai

Kortikosteroidų kremus ar losjonus galima naudoti tiesiogiai ant plikų dėmių siekiant sumažinti uždegimą ir padėti atkurti plaukų augimą.

3. Imunosupresantai

Kai kuriais atvejais gali būti skiriami imunosupresantai, kurie slopina organizmo imuninės sistemos aktyvumą ir sumažina uždegimą.

4. Plaukų Persodinimas

Plaukų persodinimas gali būti pasirinktinis gydymo būdas tiems, kurie kenčia nuo ilgalaikės ar didelės zidininės alopecijos. Ši procedūra apima sveikų plaukų folikulų perkėlimą į plikas vietas ant galvos odos.

Apibendrinimas

Zidininė alopecija gali turėti įvairių priežasčių ir simptomų, ir jos gydymo būdai gali skirtis priklausomai nuo individualių situacijų. Svarbu konsultuotis su dermatologu ar kitu sveikatos specialistu, jei pastebite plikas dėmes ant savo galvos ar kitų kūno dalių, kadangi tik gydytojas gali nustatyti tinkamiausią gydymo planą atsižvelgiant į jūsų individualius poreikius.

Leave a comment