Anoskopija yra medicininė procedūra, naudojama įvertinti tiesiosios žarnos būklę ir diagnozuoti įvairias ligas. Tai minimi invaziniai tyrimo metodai, kurie leidžia gydytojui įvertinti tiesiosios žarnos gleivinės būklę, pažeidimus ar anomalijas.

Anoskopija Procedūra

  • Anoskopija atliekama naudojant specialų medicininį prietaisą, vadinamą anoskopu. Anoskopas yra plonas, ilgas vamzdelis, dažniausiai pagamintas iš plastiko arba nerūdijančio plieno. Procedūra dažnai atliekama gydytojo kabinete arba ambulatoriškai be jokios anestezijos.
  • Paruošimas: Prieš procedūrą pacientas gali būti paprašytas ištuštinti šlapimo pūslę ir tiesiąją žarną. Tai padeda geriau matyti ir įvertinti tiesiosios žarnos būklę.
  • Įvedimas: Anoskopo galas yra lubrikantas ir švelniai įvedamas į tiesiąją žarną. Šis procesas gali sukelti nedidelį diskomfortą ar spaudimą, bet jis paprastai yra pakeliamas.
  • Tyrimas: Kai anoskopas yra įterpiamas, gydytojas švelniai stumia jį į priekį, kad gautų gerą tiesiosios žarnos gleivinės vaizdą. Per anoskopą gydytojas gali įvertinti bet kokius įbrėžimus, opas, polipus ar kitas anomalijas.
  • Pašalinimas ir rezultatų pateikimas: Jei per tyrimą aptinkamos kažkokios neįprastos būklės ar pažeidimai, gydytojas gali atlikti papildomus diagnostinius ar gydymo metodus, pvz., audinių biopsiją ar polipų pašalinimą.

Anoskopija Kaina

PILNAS PROKTOLOGINIS IŠTYRIMAS (konsultacija + rektoskopija/anoskopija) 140 EUR

Naudojimas ir Paskirtis

Anoskopija dažnai naudojama diagnozuoti ir įvertinti įvairias tiesiosios žarnos problemas, įskaitant hemorojus, tiesiosios žarnos plyšius, proktitą, polipus ir vėžį. Tai leidžia gydytojui tiesiogiai matyti ir įvertinti bet kokius būklės pokyčius ar anomalijas, todėl galima tiksliau nustatyti diagnozę ir sukurti individualizuotą gydymo planą.

Anoskopija taip pat gali būti naudojama kaip terapinė procedūra, pavyzdžiui, tiesiosios žarnos polipų pašalinimui ar kraujavimo šaltinio aptikimui.

Išvados

Anoskopija yra svarbi medicininė procedūra, naudojama diagnozuoti ir gydyti tiesiosios žarnos problemas. Tai minimi invaziniai tyrimo metodai, kurie leidžia gydytojui tiesiogiai matyti ir įvertinti tiesiosios žarnos būklę, pažeidimus ar anomalijas. Nors procedūra gali būti nedidelio diskomforto, jos paskirtis yra esminė diagnozuojant įvairias tiesiosios žarnos ligas ir suteikiant pacientams tinkamą gydymą.

Leave a comment