Menu Close

Gyvenimas su stoma

Sunkios ligos – storosios ir tiesiosios žarnos vėžys pakeičia žmogaus gyvenimą ir dažnai neapsiriboja vien onkologinės ligos išgydimu. Kartais operacijų metu pacientams pilvo sienoje tenka suformuoti stomą – angą, pro kurią į specialų maišelį bus pašalinamos išmatos.

AR STOMA BUS LAIKINA AR VISAM GYVENIMUI?

Gydant tam tikras ligas chirurginis stomos suformavimas yra būtinas, yra atveju, kai stoma suformuojama laikinai ir su ja tenka gyventi tik kurį laiką, tačiau dažnu atveju, kai žarnyno vientisumo nebeįmanoma atkurti – stoma paliekama visam gyvenimui.

KAIP PASIRUOŠTI SUŽINOJUS APIE STOMĄ?

Įprastai prieš chirurginę operaciją gydytojas chirurgas supažindina pacientą apie stomos suformavimą, po operacijos ligoninės personalas dar hospitalizavimo metu padeda ir moko kaip prižiūrėti stomą. Taisyklinga stomos priežiūra po operacijos yra labai svarbi, lemia žmogaus pilnavertį ir kokybišką gyvenimą. Būtent dėl to specializuotos stomos priežiūros slaugytojos padeda tiek ligoninėje, tiek namuose tinkamai pasirūpinti savimi, teisingos stomos priežiūros apmoko artimuosius, teikia kompleksines konsultacijas ir priežiūros pagalbą.

DANYS CLINIC klinikoje pacientus edukuoja bendrosios praktikos slaugytoja- stomos priežiūros specialistė Nijolė Ivoškienė. Pacientai ir jų artimieji konsultuojami dėl stomos priežiūros, priemonių parinkimo, padeda užkirsti kelią komplikacijoms. Ugdo pacientų savarankiškumą, padeda integruotis į visuomenę, supažindina su stomos priemonių įvairove. Aptaria mitybos ir fizinio aktyvumo galimybes. Galimos kompleksinės konsultacijos pasitelkiant gydytojus specialistus. Konsultacijos vyksta klinikoje ir esant poreikiui – atvyksta į namus.

Patikima medicinos klinika

Danys Clinic

Šiaulių senamiestyje įsikūrusi jauki ir inovatyvi privati klinika, vadovaujama gydytojo urologo Arnoldo Zabarsko ir išskirtinės kompetencijos pilvo chirurgo Donato Danio.  Mes specializuojamės proktologinių, urologinių, kraujagyslių ligų diagnostikoje ir gydyme, klinikoje konsultuoja dermatologai – trichologai, dietologai. Jūsų patogumui klinikoje teikiamos nuotolinės gydytojų konsultacijos.

Mums svarbi Jūsų sveikata.

absolute element
salvavita-general-clinic-img (1)

Registruokitės ir gaukite specialius pasiūlymus bei akcijas pirmieji 

absolute element