Menu Close

Bendroji ir estetinė dermatologija, trichologija

DANYS CLINIC klinikoje gydytoja dermatologė – trichologė Rasa Aurelija Vankevičiūtė atlieka apgamų patikrą, įvairias grožio injekcijas padedančias puoselėti odą, konsultuoja ir gydo įvairias odos ir plaukų ligas, plaukų slinkimą ir plikimą.
Paslaugas tekianti gydytoja:

Rasa A. Vankevičiūtė

DANYS CLINIC gydytoja trichologė Rasos A. Vankevičiūtė yra savo srities specialistė profesionalė padedanti vyrams ir moterims, susidūrusiems su plaukų ir skalpo odos sveikatos problemomis.

Kaip vyksta trichologinė konsultacija

 • Aptariami varginantys simptomai, jų trukmė, anksčiau išbandyti gydymo metodai ir jų veiksmingumas, bendra sveikatos būklė ir gretutinės ligos.
 • Prieš trichologinę konsultaciją nėra būtina atlikti kraujo tyrimus, dauguma plaukų ligų nėra diagnozuojama iš kraujo tyrimų. Jei kraujo tyrimai jau buvo atlikti anksčiau, nepamirškite jų būti pasiruošę iš anksto, kadangi elektroninės sistemos užstringa arba prisijungimas prie jų užtrunka brangų laiką, rekomenduojame atliktus kraujo tyrimus būti atsispausdinus ant popieriaus arba turėti nusifotografavus telefone. Jei po konsultacijos bus nuspręsta, jog kraujo tyrimai yra reikalingi, gydytoja sudarys konkrečių tyrimų planą.
 • Atliekamas skalpo odos ir plaukų folikulų ištyrimas skaitmeninės trichoskopijos metodu  –  skalpo ir plaukų fotografijos leidžiančios mikro lygyje įvertinti galimus pakitimus. Nustatyti pakitimai aptariami su pacientu, supažindinama su diagnoze.
 • Esant poreikiui gali būti pasiūlyta atlikti skalpo biopsijos tyrimą – tai intervencinis tyrimas, kurio metu vietinėje nejautroje su biopsine adata (2-3 mm skersmens) išimamas vienas arba du odos gabalėliai su plaukų folikulais mikroskopiniam ląstelių lygio vertinimui, dažniausiai šis tyrimas naudojamas diagnozės patvirtinimui arba patikslinimui.
 • Sudaromas gydymo planas.

Gydytojo trichologo konsultacija rekomenduojama jeigu:

 • Pastebite palaipsniui mažėjantį plaukų tankį, pradeda „šviesti“ skalpo oda
 • Kyla priekinė plaukų augimo linija
 • Vargina neįprastai gausus plaukų slinkimas, kuris trunka ilgiau nei 4 mėnesius arba jei išslenkančių plaukų kiekis yra neįprastai gausus ir keliantis nerimą
 • Atsirado išplikusių plotų skalpo odoje, kuriose nebeauga plaukai
 • Vargina skalpo odos pleiskanojimas, niežulys, deginimo ar diskomforto jausmas
 • Skalpo odoje atsiranda bėrimų – žaizdelių, spuogų, šašų, paraudimas
 • Iškrito arba atsirado išplikusių plotų antakių, blakstienų, ūsų ir barzdos srityse arba juose atsirado odos pakitimų

Dažniausios trichologinės ligos:

 • Androgeninė alopecija (androgeninis nuplikimas) – vyriško tipo plikimas
 • Telogeninis plaukų slinkimas
 • Anageninis plaukų slinkimas
 • Seborėjinis dermatitas
 • Židininis nuplikimas
 • Planopiliarinė kerpligė – lichen planopilaris
 • Plikinantis folikulitas – folliculitis decalvans

Kas yra plaukų transplantacija ir kada ji atliekama?

Plaukų transplantacija – tai minimaliai invazininis chirurginis metodas, kurio metu iš paties paciento donorinės zonos (dažniausiai nugarinės skalpo dalies – pakaušio) paimami plaukų svogūnėliai (folikulai), kurie naudojant specialią didinančią optiką ir itin delikačius mikrochirurginius instrumentus persodinami į išretėjusias ar nuplikusias vietas (recipientinę zoną) atkuriant prarastą plaukų tankį.

Tai vienintelis mediciniškai patvirtintas būdas pilnai susigrąžinti plaukus nuplikusiose arba išretėjusiose plaukų zonose, kai medikamentinis gydymas yra neefektyvus arba plikimas jau yra pažengęs. Po procedūros laikantis gydytojo rekomendacijų ir tinkamai prižiūrint plaukus, natūraliai atrodantis tankių plaukų vaizdas išlieka visą  gyvenimą.

Plaukų persodinimas atliekamas ne tik vyrams sergantiems androgenine alopecija, tačiau ir moterims, maskuojant randus ar esant kitoms priežastims dėl, kurių buvo prarastas plaukų tankis. Plaukų transplantacijos metu prarastą plaukų tankį galima atkurti ne tik skalpo, bet ir antakių, ūsų ar barzdos srityse.

Konsultacija

Plaukų persodinimo procedūros planavimas prasideda nuo konsultacijos su gydytoja specialiste Rasa A. Vankevičiūte, akredituota ir patyrusia dermatologe – trichologe, kuri plaukų transplantacijos mokėsi Dubajuje ir atstovavo pirmąjį specializuotą plaukų transplantacijos centrą (Hair Clinic) Lietuvoje.

Konsultacijos metu įvertinamas plikimas, skalpo odos ir bendra sveikatos būklė, galvos odos donorinė zona, iš kurios bus paimti plaukų svogūnėliai, aptariama kokių rezultatų po plaukų transplantacijos reikėtų tikėtis. Aptariamas pasiruošimas procedūrai, procedūros eiga, plaukų priežiūra po procedūros.

Pabrėžtina, jog plaukų persodinimas yra individuali procedūra ir nėra tinkamas visiems pacientams. Sergant tam tikromis ligomis, esant skalpo odos susirgimams ar aktyvioms randinėms alopecijoms – plaukų transplantacijos atlikti nerekomenduojame – siekiant įvertinti, jog plaukų transplantacijos rezultatas būtų maksimaliai kokybiškas – gydytojo konsultacija su apžiūra prieš procedūrą yra būtina.

Po konsultacijos

Nusprendus atlikti plaukų transplantaciją, rezervuojama procedūros data. Iki procedūros su Jumis susisieks procedūros koordinatorius, kuris iškilus klausimams bus pasiruošęs į juos atsakyti, primins kaip pasiruošti ir prižiūrės pasiruošimą procedūrai.

Kraujo tyrimai

10 dienų prieš plaukų persodinimo procedūrai reikia atlikti gydytojo paskirtus laboratorinius kraujo tyrimus. Tai įprasta praktika prieš chirurgines procedūras, siekiant užtikrinti sėkmingą procedūros eigą, gijimą ir tobulus rezultatus.

Kokį metodą mes taikome?

Rasa A. Vankevičiūtė plaukų transplantaciją atlieka dviem pasaulyje populiariausiais metodais:

 • Mikro FUE (follicular unit extraction – folikulo vieneto ekstrakcijos)
 • Tiesioginio implantavimo metodas naudojant implanterius

Šiais metodais atliekama plaukų transplantacijos eiga yra labai panaši, pagrindinis skirtumas – implantavimo technika.
Konsultacijos metu kiekvienam pacientui individualiai parenkamas tinkamiausias plaukų transplantacijos būdu.

Kaip vyksta procedūra?

Procedūros dieną pacientas atvyksta į kliniką ryte, susitinka su procedūrą atliekančiu gydytoju.

Pirmas etapas – individualus pagal galimybes ir anatomiją pritaikyto plaukų linijos dizaino suformavimas. Pažymimos vietos, į kurias bus įsodinami (implantuojami) plaukai, jos aptariamos su pacientu. Atliekamas donorinės ir esant reikalui recipientinės (zonos į kurią bus sodinami plaukai) plaukų patrumpinimas (prieš procedūrą plaukų pačiam trumpinti nereikia, gydytojas pats nustato plaukų ilgį, kuris bus optimaliausias plaukų transplantacijai).

Antras etapas – atliekama itin efektyvus vietinis nuskausminimas, todėl procedūros metu nejaučiama jokio arba tik minimalus diskomfortas.

Trečias etapas –  mikro FUE metodo metu recipientinėje zonoje naudojant itin ploną adatėlę atliekamos skylutės pažymėtose srityse, į kurias bus implantuojami nauji plaukai. Šios skylutės yra skaičiuojamos, todėl žinomas tikslus jų skaičius ir kiek plaukų reikės išimti iš donorinės zonos. Naudojant implanterius – šis etapas yra praleidžiamas.

Ketvirtas etapas –  nuskausminus atliekamas donorinių folikulų išgavimas iš pakaušio zonos naudojant tuščiavidurį (0,7-1,1 mm diametro) grąžtelį. Išimti plaukų folikulai yra rūšiuojami, skaičiuojami ir laikomi specialiame skystyje jiems tinkamiausiomis sąlygomis.

Penktas etapas – donorinių plaukų implantacija pažymėtose srityse. Prieš implantaciją į recipientinę sritį atliekamos trombocitais praturtintos plazmos (PRP) injekcijos. Šio injekcijos pagerina plaukų prigijimą, lemia greitesnį gijimą. Klinikoje naudojama Šveicariška PRP sistema.

Plaukų transplantacijos trukmė priklauso nuo persodinamų plaukų kiekio ir gali užtrukti  4-8 valandas. Įprastai transplantacijos metu dalyvauja 3-5 komandos nariai.

Kas nutinka po procedūros?

Tą pačią dieną pacientas vyksta namo. Įprastai skausmas po procedūros nėra jaučiamas. Pirmas paras po procedūros yra dėvima spaudžianti galvos juosta, kuri mažina tinimą, taip pat tvarstis donorinėje zonoje.

Po procedūros praėjus 3-4 dienoms – įvyksta kontrolinis vizitas klinikoje, jo metu nuimami tvarsčiai, atliekamas pirmasis galvos plovimas, paaiškinama ir išmokinama tinkamai plauti galvą savarankiškai, aptariama tolimesnė priežiūra ir iškilę klausimai.

Kiek kainuoja procedūra?

Procedūros kaina priklauso nuo individualios transplantuojamos zonos dydžio bei implantuojamų plaukų svogūnėlių tankio. Procedūros kainą ir trukmę įvertiname pirmosios konsultacijos metu. Įprastai kaina prasideda nuo 3000€.

Rezultatai

Galutinis rezultatas matomas po 9-12 mėnesių po procedūros atlikimo. Po procedūros praėjus 2-4 savaitėms implantuoti plaukeliai iškrenta, tačiau plaukų šaknys įsitvirtina po skalpo oda ir praėjus 3-4 mėnesiams plaukai pradeda augti. Didesnis vešlumas prasideda po maždaug pusės metų.

Rekomenduojama periodiškai atvykti į kliniką pakartotinėms konsultacijoms ir/ar injekcinėms procedūroms, kad plaukų transplantacijos rezultatai būtų maksimaliai geri. Poprocedūrinė priežiūra yra ypatingai svarbi priežastis pasidaryti plaukų transplantaciją Lietuvoje.

https://web.archive.org/web/20220527144938/https://hairclinic.lt/rezultatai/

Dažniausios dermatologinės ligos:

 • Paprastieji spuogai – aknė
 • Veido rožinė
 • Atrofiniai, hipertrofiniai ir keloidiniai randai
 • Žvynelinė – psoriazė
 • Dermatitas – egzema, atopinis dermatitas, alerginis kontaktinis dermatitas
 • Infekcinės odos ligos – impetiga, abscesas, furunkulas, celiulitas, rožė, eritrzma, infekcinis dermatitas
 • Pūslinės odos ligos – paprastoji pūslinė, vaistų sukelta pūslinė, pemfigoidas
 • Lėtinė paprastoji kerpligė, sklerozinė ir atrofinė kerpligė – lichen sclerosus et atrophicus
 • Baltmė – vitiligo
 • Niežėjimas
 • Papilomos, karpos
 • Klinikoje atliekamas pigmentinių darinių (apgamų) profilaktinis patikrinimas ir ištyrimas dėl odos vėžio (aktininė keratozė, bazalinių ląstelių karcinoma, plokščialąstelinė karcinoma, melanoma)

Užsiregistravus ir atvykus gydytojo dermatologo konsultacijai bus aptarti varginantys simptomai, galimai susijusios bendros sveikatos sutrikimai, jei buvo – anksčiau taikytas gydymas ir jo efektyvumas, atlikus apžiūrą ir dermatoskopinį ištyrimą busite supažindinti su diagnoze ir gydymo planu, paskirti ir išrašyti gydymui reikalingi vaistai.

Klinikoje atliekamas dermatoskopinis odos pakitimų ištyrimas – tai neinvazinis odos ištyrimas optiniu prietaisu – dermatoskopu, kuris išdida odos struktūras ir leidžia identifikuoti plika akimi nespastebimus odos bei plaukų folikulų pakitimus, juos nufotografuoti. DANYS CLINIC klinikoje naudojamas naujausios kartos amerikiečių sukurtas Dermlite DL5 dermatoskopas, kuris leidžia itin tiksliai įvertinti įvairius odos darinius ir pakitimus.

 

DANYS CLINIC klinikoje atliekamos trombocitais praturtintos plazmos (PRP) procedūros veido, kaklo, plaštakų odai ir plaukų ligoms gydyti. Klinikoje naudojama Šveicarijos kompanijos RegenLab sertifikuota ir patentuota originali sistema.

Procedūros eiga:

 • Į specialų RegenLab mėgintuvėlį iš venos paimamas nedidelis kiekis (7-10 ml) kraujo
 • Mėgintuvėlis dedamas į centrifugą, centrifugavimo metu išskiriama trombocitais praturtina kraujo plazma, kurioje gausu augimo faktorių. Augimo faktoriai stimuliuoja kolageno ir elastino skaidulų gamybą, ląstelių atsinaujinimą skatindami regeneracinius procesus.
 • Prieš procedūrą veido, dekoltė, plaštakų sritys užtepamos specialiu nuskausminančiu kremu, oda aptirpsta, todėl procedūra yra neskausminga arba gali būti juntamas minimalus diskomfortas. Skalpo sričiai taikomas taktilinis nuskausminimas plazmos leidimo metu.
 • Naudojant itin plonas ir trumpas adateles plazma suleidžiama į pasirinktas sritis
 • Procedūros trukmė 10-30 min.

PRP procedūra plaukams (injekcijos į skalpą):

 • Androgeninės alopecijos gydymui taikant kombinuotą gydymą
 • Papildoma terapija po plaukų transplantacijos
 • Pasireiškus itin gausiam plaukų slinkimui
 • Norint pagreitinti plaukų augimą, sustiprinti plaukus

Veido, dekoltė ir plaštakų procedūra:

 • Odos stangrumo, tonuso atstatymui ir smulkių raukšelių lyginimui, sprendžiant senstančios odos problemas po (30-35 metų)
 • Randų ir žaizdų gydymui
 • Po lazerinių ar rūgštinių odos procedūrų

DANYS CLINIC siūlo išskirtinę odos procedūrą  RegenLab Cellular Matrix – tai trombocitais praturtintos kraujo plazmos procedūra papildyta hialurono rūgštimi. Viena procedūra – dviguba nauda – efektas gaunamas ne tik iš trombocitais praturtintos plazmos, bet ir iš hialurono rūgšties, kuri susitiprina odos drėkinimą, dar efektyviau naikina odos nelygumus, raukšleles, skaistina odą. RegenLab Cellular Matrix procedūra – tai trombocitais praturtina plazma ir biorevitalizacija viename mėgintuvėlyje. Ši procedūra ypatingai rekomenduojama paakių zonai norint sumažinti paakių įdubimą, patamsėjimą, odos dehidrataciją, raukšleles.

PRP procedūra nerekomenduojama:

 • Sergant ar persirgus onkologinėmis ligomis, esant imunosupresijai, diabetui, sisteminėmis kraujo ar kraujo krešėjimo ligomis
 • Vartojant kraują skystinančius ar imunitetą slopinančius vaistus
 • Jei planuojamose procedūros zonose yra odos uždegimas arba bėrimai
 • Jei procedūros metu sergate aktyvia bakterine are virusine infekcija (įskaitant Herpes), karščiuojate
 • Nėščiosioms

 

botulino toksinas

Botulino toksino injekcijos yra skirtos ne tik estetikai ir grožiui, bet ir sveikatai.

Atliekant botulino toksino injekcijas galime koreguoti veido raukšles:

 • Horizontalias kaktos
 • Tarpuantakio
 • Esančias aplink akis
 • Esančias aplink burną
 • Smakro
 • Nosies

Botolino toksino injekcijų pagalba gydoma:

 • Danteninė šypsena – „gummy smile“
 • Bruksizmas (griežimas dantimis)
 • Galvos skausmas ir migrena
 • Hiperhidrozės (padidėjusio prakaitavimo) pažastų, dėlnų ir padų srityse

„LIP FLIP“ procedūra – šių metų hitas injekcijų pasaulyje! Procedūros metu vos 2-6 adatos dūrių pagalba ties viršutine lūpa suleidžiamas itin nedidelis botulino toksino kiekis. Po injekcijų viršutinė lūpa tampa plokštesnė, platesnė, šypsantis nebepalenda po dantenomis, išlaikomas natūralus vaizdas. Tai putlesnės lūpos be užpildo!

 

Hialurono užildų injekcijos atliekamos:

 • Lūpų formos korekcijai ir/ar putlinimui
 • Smulkioms raukšlelėms naikinti
 • Veido ovalo atkūrimui ir kontūravimui – skruostai, smakras, žandikaulis

DANYS CLINIC klinikoje atliekamos įvairios injekcinės procedūros padedančios puoselėti ir atstatyti odos sveiką ir gražią išvaizdą.

Mezoterapija

Tai įvairių veikliųjų medžiagų (peptidų, amino rūgščių, vitaminų, mineralų ir hialurono rūgšties) mikroinjekcijos odos drėkinimui, skaistinimui.

Biorevitalizacija

Tai gilus odos drėkinimas, lyginant su mezoterapija – biorevitalizacijos odą drėkinantis poveikis yra stipresnis ir ilgiau išliekantis. Biorevitalizacija ne tik drėkina odą, bet ir kovoja su odos senėjimu. Šios injekcijos skirtos: papilkėjusiai, drėgmę, elastingumą ir tonusą praradusiai odai, smulkių raukšlelių korekcijai.

Redermalizacija su gintaro ir hialurono rūgštimi

Redermalizacija – unikali ir išskirtinė procedūra. Mikroinjekcijos skirtos užkirsti kelią odos senėjimui ir ją regeneruoti, atkuriant odos normalią struktūrą ir funkciją. Gintaro rūgštis tai natūrali žmogaus organizme randama medžiaga, kuri dalyvauja medžiagų apykaitoje, veikia kaip stiprus antioksidantas, slopina uždegiminius procesus ir gerina mikrocirkuliaciją. Hialurono rūgštis – skirta drėgmės atstatymui. Redermalizacijos procedūra yra puikus pasirinkimas papilkėjusiai, pavargusiai odai, patamsėjusiems paakiams, raukšlelių korekcijai, taip pat uždegiminėmis odos ligoms, tokioms kaip aknė (spuogai), rožinė.

5 jaunystės taškų injekcijos

Injekcijos skirtos veido odos suglebimo korekcijai. DANYS CLINIC klinikoje atliekamos PROHILO, EJAL 40 injekcijos. Šios injekcijos yra puikus pasirinkimas, jei odai trūksta elastingumo ir stangrumo, pastebite apimties ir putlumo trūkumą, siekant užkirsti kelią pirmiesiems senėjimo požymiams.  Po injekcijų iškart pastebimas veido liftingo efektas, audinių tonuso atsistatymas. Šios procedūros nekeičia veido bruožų, po jų veidas neatrodo išpūstas.

Retinolis – tai vitamino A forma. Procedūros metu ant švarios veido odos užtepama priemonė su retinolio rūgštimi. Retinolio rūgštis kelių dienų eigoje skatina nusilupti viršutines odos ląsteles, taip atnaujinant visą odos paviršių – jos spalvos ir tekstūros nelygumus, skatinama kolageno ir elastino skaidulų gamyba, naikina smulkius randelius.

Siekiant maksimalaus rezultato ir efekto vieno vizito metu galime atlikti kelias skirtingas procedūras, kurios kiekvienam pacientui parenkamos individualiai pagal poreikius ir odos būklę. Kombinuotos odos procedūros pasižymi ne tik labai gerais rezultatais, taupomas laikas, trumpėja gijimo laikotarpis, procedūros rezultatai būna ne tik akivaizdesni, tačiau ir išlieka ilgiau.

 
Patikima medicinos klinika

Danys Clinic

Šiaulių senamiestyje įsikūrusi jauki ir inovatyvi privati klinika, vadovaujama gydytojo urologo Arnoldo Zabarsko ir išskirtinės kompetencijos pilvo chirurgo Donato Danio.  Mes specializuojamės proktologinių, urologinių, kraujagyslių ligų diagnostikoje ir gydyme, klinikoje konsultuoja dermatologai – trichologai, dietologai. Jūsų patogumui klinikoje teikiamos nuotolinės gydytojų konsultacijos.

Mums svarbi Jūsų sveikata.

absolute element
salvavita-general-clinic-img (1)

Registruokitės ir gaukite specialius pasiūlymus bei akcijas pirmieji 

absolute element