Rektoskopija yra medicininė procedūra, skirta diagnozuoti ir gydyti tiesiosios žarnos bei tiesiogiai prie jos esančių sričių problemas. Tai invazinis tyrimo metodas, kuris naudojamas įvertinti tiesiosios žarnos gleivinės būklę, pažeidimus ar anomalijas. Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime rektoskopijos procedūrą, jos paskirtį ir kaip ji atliekama.

Rektoskopija kaina

PILNAS PROKTOLOGINIS IŠTYRIMAS (konsultacija + rektoskopija/anoskopija) 140 EUR

Kontaktai

Rektoskopijos Procedūra

  • Rektoskopija atliekama naudojant specialų medicininį prietaisą, vadinamą rektoskopu. Tai plonas, ilgas vamzdelis, kuris dažniausiai pagamintas iš plastiko ar nerūdijančio plieno. Procedūra dažniausiai atliekama ambulatoriškai, tai reiškia, kad ji vyksta gydytojo kabinete arba ambulatorinėje klinikoje, ir dažnai nereikalauja bendros anestezijos.
  • Paruošimas: Prieš procedūrą pacientas gali būti paprašytas ištuštinti šlapimo pūslę ir tiesiąją žarną. Tai padeda geriau matyti ir įvertinti tiesiosios žarnos būklę.
  • Įvedimas: Rektoskopas yra lubrikantas ir švelniai įvedamas į tiesiąją žarną. Šis procesas gali sukelti nedidelį diskomfortą ar spaudimą, bet jis paprastai yra pakeliamas.
  • Tyrimas: Kai rektoskopas yra įterpiamas, gydytojas švelniai stumia jį į priekį, kad gautų gerą tiesiosios žarnos gleivinės vaizdą. Per rektoskopą gydytojas gali įvertinti bet kokius įbrėžimus, opas, polipus ar kitas anomalijas tiesiosios žarnos srityje.
  • Pašalinimas ir gydymas: Jei per tyrimą aptinkamos kažkokios neįprastos būklės ar pažeidimai, gydytojas gali atlikti papildomus diagnostinius ar gydymo metodus, pvz., audinių biopsiją, polipų pašalinimą ar kraujavimo šaltinio aptikimą.

Paskirtis ir Naudojimas

Rektoskopija dažnai naudojama diagnozuoti ir gydyti įvairias tiesiosios žarnos problemas, įskaitant hemorojus, tiesiosios žarnos plyšius, proktitą, polipus ir vėžį. Tai leidžia gydytojui tiesiogiai matyti ir įvertinti bet kokius būklės pokyčius ar anomalijas, todėl galima tiksliau nustatyti diagnozę ir sukurti individualizuotą gydymo planą.

Be to, rektoskopija gali būti naudojama kaip terapinė procedūra, pavyzdžiui, tiesiosios žarnos polipų pašalinimui ar kraujavimo šaltinio aptikimui.

Išvados

Rektoskopija yra svarbi medicininė procedūra, naudojama diagnozuoti ir gydyti tiesiosios žarnos problemas. Tai invazinis tyrimo metodas, kuris leidžia gydytojui tiesiogiai matyti ir įvertinti tiesiosios žarnos būklę, pažeidimus ar anomalijas. Nepaisant nedidelio diskomforto, rektoskopija yra esminė diagnozuojant įvairias tiesiosios žarnos ligas ir suteikiant pacientams tinkamą gydymą.

Leave a comment